Duyuru

HAKKIMIZDA
HakkımızdaVizyon MisyonDuyuruReferanslarGaranti & Kalite Tarihçe Nostalji İnsan Kaynaları
SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ VE SEKTÖR TEMSİLCİLERİNE ÖNEMLE DUYURULUR…
 
 Şirketimiz, “MUTAFÇI Maden Teknolojileri San. ve Tic.Ltd.Şti.”, sektör ve mesleğinin duayenlerinden ve 1964 yılından itibaren 2000’li yılların başına kadar sektörünün öncü firması “MUTAFÇILAR A.Ş.” nin de kurucu ortaklarından olan, Sn. Hikmet MUTAFÇIOĞLU (Mak.Müh./İTÜ-1963) tarafından/yöneticiliğinde  faaliyete geçirilmiş bulunmaktadır.
Sektörümüzle ilgili olan herkesin bildiği üzere, 1964 yılında kurulan “MUTAFÇILAR A.Ş.”, ortaklarının gerek üstün teknik bilgi, gerekse daha o zamandan Ar-Ge çalışmalarına verdikleri önem ve ticari vizyonu ile geliştirip ürettiği yenilikçi ürünler ve ürünlerinin kalitesiyle, gerek yurt içi, gerekse yurt dışı piyasalarda,  sektörde öncü firma olarak haklı bir tanınmışlık ve şöhrete ulaşmıştır.
Mutafçılar A.Ş., kendi Ar-Ge çalışmaları ve Fransız orijinli Dragon firması ile yapmış olduğu Lisans Sözleşmesi kapsamında oluşturduğu ürün yelpazesiyle, dünyanın birçok ülkesine ihracat yapar duruma gelmiştir.

Bu aşamada, firmanın ürün yelpazesinde yer alan ürünlere ait teknik resim ve tasarımlar, fabrika binasına giren kişi/kişiler tarafından, şüpheli bir yangın çıkarılmak suretiyle çalınmış, bahsi geçen olay sonrası, Firmamız bünyesinde çalışan mezkur şahıslar, yine Firmamıza ait belge, çizim, tasarım ve kayıtları kullanmak suretiyle ve tarafımızdan herhangi bir izin almaksızın, kendilerine ait Firmalarını faaliyete geçirmiştir.  Ayrıca, Mutafçılar A.Ş.’nin gayri faal  olduğu bir dönemde, Mutafçılar A.Ş.’nin uzun yıllara dayalı Ar-Ge çalışmaları, fikri ve mesleki emeği ile ortaya koyduğu, daha önce belirttiğimiz üzere çalınan teknik resimlerle birebir örtüşen taklit ürünler, bir kısım başka firmalarca da piyasaya sürülmüş, Mutafçılar A.Ş.’nin internet sitesinin (Katalogları’nın) birebir kopyalanması ve şirket ünvanının siz değerli müşterilerimizi ve piyasayı  yanıltıcı bir şekilde benzetilmesi gayretlerine girişilmiştir. Bu şekilde, ‘Mutafçılar’ ünvanını  kullanarak devamımız oldukları izlenimi yaratan ve iç ve dış piyasada yanıltıcı eylemlerde bulunan, bu şahıs ve Firmaların kesinlikle Mutafçılar A.Ş.’nin devamı olmadığını ve Firmamız ile hiçbir ilişkilerinin bulunmadığını önemle belirtmek isteriz. Bu tür gayrikanuni olduğu gibi, ticaret ahlakına da aykırı girişimlere karşı, hukuk mücadelesinin bundan sonra da sürdürüleceği şüphesizdir.
 
Siz sayın müşterilerimizin ve sektörümüzün, fikri mülkiyet ve emek taklitçileri tarafından yanıltılarak aldatılmasını önlemek üzere, piyasada, Şirketimiz,  “MUTAFÇI MADEN TEKNOLOJİLERİ San. ve Tic.Ltd.Şti.”nin dışında, MUTAFÇILAR A.Ş” nin eski ortak ve yöneticileri tarafından kurulmuş başka bir firma bulunmadığını belirtmek isteriz. Ayrıca, sektörde, kendilerini MUTAFÇILAR A.Ş ‘nin genel koordinatörü gibi çeşitli sıfatlar ile tanıtan ve internet ortamında yine ismimizi çeşitli şekillerde kullanan şahıslara ve taklitçilere karşı dikkatli olunması ve böyle bir taklitçilikle karşılaşıldığında tarafımıza haber verilmesi ricasıyla,  uyarıda bulunmayı, ticari, insani  ve ahlaki bir zorunluluk olarak görmüş bulunuyoruz.
Mutafçılar A.Ş. kalitesinden ödün vermediğimiz ürünlerimizi, Şirketimiz, MUTAFÇI MADEN TEKNOLOJİLERİ San. ve Tic.Ltd.Şti.  çatısı altında, yine aynı heyecan ve ihtimam ile üretmeye ve pazarlamaya devam edeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz.
 Bilgilerinize önemle arz ederiz.
                                                                                                                    
Saygılarımızla
Hikmet MUTAFÇIOĞLU
 
 
Copyright © Mutafçı Madencilik Teknolojileri - Tüm Hakları Saklıdır
Çevreye Duyarlı
Tesisler